מילוי שקעים וקמטים בפנים נעשית על-ידי הזרקת חומר מילוי לרקמות הרכות של הפנים. קיימים סוגים שונים של חומרי מילוי סינתטיים, אבל אני משתמש בחומצה היאלורונית שנחשבת בטוחה ביותר. חומרים אלו סופחים נוזלים מהרקמות ויוצרים ג'ל שדומה לג'ל טבעי הקיים בגוף ונותן מלאות ואלסטיות לרקמות הרכות. כיון שהחומרים סינתטיים, הם מומסים לאט על ידי הגוף ומחזיקים זמן ממושך. ראוי לציין שניתן גם למלא בתאי שומן עצמי של המטופל במסגרת ניתוח פשוט (ראה: הזרקת שומן עצמי).

חומרי מילוי מסוג חומצה היאלורונית משווקים כמוצרים שונים בדרגות סמיכות וגמישות שונות. אני משתמש במספר מוצרים, כולם באיכות הגבוהה ביותר וללא פשרות!

מוצרים סמיכים יותר (לדוגמה: Voluma) מוזרקים עמוק כדי לתת צורה ונפח לאזורים שקועים בפנים, למשל ללחי, עצמות הלחי, תחת הגבות ולרקות. חומרים אלה עוזרים לשקם אזורים שהתרוקנו משומן והתדלדלו עם השנים, ועשויים לשמור על נפח כשנה וחצי עד שנתיים. מוצרים פחות סמיכים עם רמת גמישות גבוהה מוזרקים שטחית לעור כדי להחליק קמטים שטחיים ולהשיב לעור מוצקות ורעננות אחידה. אלה מוזרקים לקמטים סביב הפה, תחת העיניים ולמילוי שפתיים, ועשויים להחזיק מעמד כשנה עד שנה וחצי. מרבית הטיפולים משלבים הזרקה עמוקה למילוי מדורים שהתרוקנו משומן וצנחו, והזרקה שטחית להחלקת המרקם של העור.

למי עשוי להתאים?

  • למטופלים עם שקעים וקמטים מקומיים בפנים שנותנים מראה עייף וזועף.
  • למטופלים המעוניינים בעיבוי שפתיים, הדגשת עצמות לחיים או הרמת גבות קלה.

מהלך טיפול והחלמה:

  • הטיפול נעשה במרפאה ואורך כ- 15 דקות. תחילה מורחים משחת "אמלה" לאלחוש מקומי. בנוסף למשחה, החומר המוזרק מכיל גם הוא חומר אלחוש מקומי על מנת למנוע כאבים באזור ההזרקה. לאחר ההזרקה ניתן לחזור לכל פעילות.
  • לעיתים יש נפיחות קלה או סימנים כחולים שטחיים באזור ההזרקה בימים הראשונים, וניתן להסתירם עם איפור. מטופלות מתודרכות לבצע עיסויים של האזור בימים הראשונים.
  • תוצאה סופית מתקבלת כעבור כשבועיים.