יש אי-בהירות רבה בקרב מטופלים ומטופלות לגבי הצורך בהפסקת עישון לפני ניתוח פלסטי.

בואו ננסה לפזר קצת את העשן ולהבהיר את העניין:
מה הבעיה לעשן לפני ניתוח?
עישון כמובן אינו בריא בשום מצב. הבעיה הספציפית לניתוחים פלסטיים, נובעת מהעובדה שניקוטין גורם לכיווץ כלי דם קטנים בעור ולהפחתה באספקת הדם שלו. כתוצאה מכך עלולים להופיע אזורי נמק (עור שחור מת) וחוסר החלמה. הסיכון לכך גבוה בהרבה במעשנים פעילים. אני יכול להעיד שבתור רופא בכיר באיכילוב יוצא לי לראות לא פעם מטופלים שמתאשפזים אצלנו עקב סיבוכי נמק בפנים, בפיטמה או בבטן, על רקע עישון לפני ניתוח.
לפני איזה ניתוחים אסור לעשן?
אין חובה להפסיק לעשן לפני כל ניתוח. מרבית המנתחים נמנעים מלבצע ניתוחים של הרמה ומתיחה של עור תחת עישון פעיל – למשל, הרמת פנים, הרמת והקטנת חזה ומתיחת בטן. לחילופין, ניתוחי הגדלת חזה ושאיבת שומן לרוב אינם מחייבים הפסקת עישון.
כמה זמן אסור לעשן לפני ניתוח?
מחקרים הראו שמשך הזמן הדרוש לאחר הפסקת עישון לצורך התנקות הגוף מהשפעת הניקוטין על כלי הדם, הוא בין 2-6 שבועות. לפיכך מקובל לדרוש הפסקת עישון של כחודש לפני ביצוע הרמת פנים, הרמת והקטנת חזה ומתיחת בטן.

אני יודע עד כמה קשה להפסיק לעשן. למרות זאת חשוב לי לציין:
1. הרופא הדורש הפסקת עישון עושה זאת מתוך רצון לשמור עליכם!
2. אם תחפשו בלי סוף – ודאי תמצאו רופא שיסכים לנתח ללא הפסקת עישון – זה לאו דוקא לזכותו או לטובתכם.
3. אם תגניבו סיגריה אחת יום לפני הניתוח (מתוך מתח) ולא תספרו לרופא – אתם מרמים רק את עצמכם.
4. יש לי שורה ארוכה של מטופלים ומטופלות שהפסיקו לעשן לקראת ניתוח (חלקם בכלל) כיון שהיה להם מספיק חשוב לעבור אותו בצורה בטוחה ומושלמת.

בסוף בניתוחים אסתטיים, הכי חשוב "לא להכניס ראש בריא למיטה חולה"… בשביל זה אני רואה את עצמי קודם כל רופא האחראי לבטחונכם הרפואי.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך..