גדלתי בקיבוץ צרעה שבהרי ירושלים. בילדותי ביליתי שש שנים בארצות-הברית במסגרת שליחויות של משפחתי. לאחר סיום הלימודים בבית-ספר תיכון בניו-יורק, חזרתי לארץ לשנת-שרות במסגרת "גרעין רעים" של הצופים בירוחם. את שש שנות שירותי הצבאי עשיתי כלוחם וקצין בחיל המודיעין.

למדתי רפואה בבית-הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. כבר בשלב הלימודים נמשכתי מאוד לתחום הכירורגיה הפלסטית. הבחנתי כבר אז בקסם הייחודי של המקצוע הזה אשר משלב טכניקה עם טביעת עין, דיוק עם יכולת אלתור, ושיקום תפקודי עם אסתטיקה.

לשמחתי התקבלתי להתמחות בכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב), שם נטלתי חלק במגוון רחב של ניתוחים וטיפולים בידי טובי המנתחים הפלסטיים בארץ. התאהבתי במיוחד בתחום ניתוחי השד ובתחום הניתוחים הפלסטיים בילדים. אין בעיניי תחושת סיפוק גדולה יותר מזאת שמתקבלת לאחר תיקון מושלם של שפה שסועה בתינוק בן חצי שנה, או פיסול של שד אישה למצב של סימטריה טבעית. כאן, כל אותם אלמנטים של ניסיון, טכניקה ניתוחית, דקדוק בפרטים, טביעת עין אסתטית ואחריות רפואית, חוברים להם יחדיו לכדי יצירת שינוי שהוא עולם ומלואו עבור מטופלים ומשפחותיהם.

לאחר סיום ההתמחות נסעתי לשנתיים וחצי לטורונטו, קנדה, שם השלמתי שתי תכניות השתלמות (fellowship) בתחומים של כירורגיה פלסטית בילדים (ביה"ח Hospital for Sick Children) ובניתוחי שד, מיקרוכירורגיה וכירורגיה אסתטית של פנים, שד, בטן וגפיים (Toronto General Hospital, Women's College Hospital). כמו-כן עסקתי שם במחקר תוך פרסום מאמרים בעיתונות המקצועית והצגתם בכנסים בינלאומיים.

כיום אני משמש כרופא מומחה במחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי תל אביב ומנהל את תחום הקטנות שד וניתוחי אסימטריה בבני נוער ובמבוגרים. אני חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ועוסק במסגרת פרטית במגוון טיפולים אסתטיים ומשקמים, תוך שימת דגש על בטיחות טיפול, תקשורת בלתי-אמצעית, מקצועיות ואחריות אישית.

אשמח לעמוד לשירותך,

ד"ר אודי ארד

ד"ר אודי ארד - מומחה בניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים

ד"ר אודי ארד

מומחה בכירורגיה פלסטית